Type to search

Fotodepilacja

Ciało Ciało i zdrowie Włosy

Fotodepilacja

Share

Fotodepilacja należy do jednych z najnowocześniejszych technik usuwania owłosienia ciała. Odbywa się przy pomocy specjalnej głowicy, która emituje wiązki światła na skórę, w celu pozbycia się owłosienia. Działa na włosy niezależnie od ich koloru – tak samo na ciemne, jak i jasne. Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym. W porównaniu do innych metod depilacji, jest to sposób niezwykle szybki i bardzo skuteczny.

W JAKI SPOSÓB PRZEPROWADZA SIĘ ZABIEG FOTODEPILACJI?

Podczas zabiegu fotodepilacji osoba wykonująca go przesuwa tuż nad ciałem klientki specjalną głowicę. Sprzęt ten emituje światło. Odczuwalne jest delikatne ciepło. Zabieg – w zależności od objętej nim okolicy – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

FOTODEPILACJA – SKUTECZNOŚĆ EFEKTÓW

Efekty zabiegu fotodepilacji oraz długość czasu ich utrzymywania się są zależne od kilku czynników, takich jak:

 • kolor włosów,
 • kolor skóry,
 • ogólny stan zdrowia,
 • wrażliwość ciała,
 • miejsce usuwania owłosienia,
 • stopień owłosienia,
 • trwałość cebulek włosów,
 • systematyczność stosowania,
 • wykonywanie innych zabiegów depilacyjnych.

Przy regularnym stosowaniu fotodepilacji możliwe jest osiągnięcie efektu gładkiej skóry nawet w 90 %. Po jednym cyklu (6 – 12 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie) warto zastosować tzw. zabiegi przypominające (czas indywidualnie ustalany dla każdej osoby, zależny od w/w czynników). Efekty zabiegu utrzymują się około roku po zakończeniu całego cyklu, przy stosowaniu zabiegów przypominających.

POSTĘPOWANIE PRZED, W TRAKCIE i PO ZABIEGU FOTODEPILACJI

W celu uzyskania jak najlepszej trwałości i jak najdłuższego czasu gładkiej skóry, warto jest zastosować kilka zasad decydując się na zabieg fotodepilacji.

Ważne jest, aby przed zabiegiem unikać solarium (szczególnie tuż przed i po). W trakcie cyklu fotodepilacji wskazane jest odpowiednie nawilżanie skóry. Ze względu na to, że stosowane są wiązki światła, może ona ulegać wysuszaniu. Warto stosować odpowiednie kremy i balsamy, ale również nawadniać organizm od środka, pijąc duże ilości wody. W czasie wiosenno-letnnich upałów konieczne jest nakładanie na skórę kremów z filtrem minimum 30 SPF.

Pomiędzy kolejnymi zabiegami warto także stosować peeling (1 – 2 razy w tygodniu), dzięki któremu usuwanie włosków będzie łatwiejsze. Pozwala to także uniknąc wrastania włosków u osób z taka tendencją. Nie jest natomiast wskazane stosowanie innych metod depilacji (szczególnie pasty cukrowej, wosku, pęsety oraz depilatora). Ewentualnie można golić maszynką, bądź kremem, po ustaleniu z osobą wykonującą zabieg. Dotyczy to szczególnie osób, które mają grube, mocne i szybko odrastające włosy.

W dniu zabiegu należy również unikać takich aktywności fizycznych jak jazda na rowerze, basen czy wizyty w saunie. Rozgrzane ciało może bowiem źle zareagować na kolejną zwiększoną dawkę ciepła. Natomiast już dzień po można podejmować zwykłą aktywność.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Zabieg fotodepilacji jest bezpieczny i zwykle nie ma żadnych powikłań po jego stosowaniu. Bardzo sporadycznie może dojść do takich następstw jak:

 • delikatny rumień depilowanej okolicy (ustępuje zwykle samoczynnie tego samego dnia) u osób o dużej wrażliwości na ciepło;
 • obrzmienie mieszków włosowych (niezwykle rzadko) przy bardzo delikatnej strukturze,
 • przebarwienia w przypadku braku dbałości o odpowiednie nawilżenie,
 • szybsza regeneracja włosów – gdy brak jest regularności stosowania fotodepilacji lub unikanie zabiegów przypominających po zakończeniu cyklu.

CENA

W zależności od depilowanej okolicy cena zabiegu waha się od 100 do około 400 zł. Najtańsze są wąsik oraz pachy, a także łydki (w przypadku nieznacznego owłosienia). Około 200 zł trzeba zapłacić za depilację przedramion, ud oraz okolic bikini, czy mocno owłosionych łydek. Najwięcej płaci się za depilację klatki piersiowej (200 do 300 zł) oraz całych nóg (300 – 4000 zł).

Ceny mogą wahać się, w zależności od wybranego salonu kosmetycznego oraz indywidualnych ustaleń.

Tags

You Might also Like