Type to search

Młody zielony jęczmień

Ciało i zdrowie Ziołolecznictwo

Młody zielony jęczmień

Share

Młody jęczmień jest obecnie bardzo popularnym produktem z kategorii zdrowej żywności. Jest bogaty w korzystne składniki mineralne, dlatego warto włączyć go do swojej diety. 

Zielony jęczmień właściwości 

Młody zielony jęczmień obfituje w wiele witamin i składników, które pomogą utrzymać dobre zdrowie. Jęczmień zielony ma działanie przeciwzapalne, jest pomocny w leczeniu cukrzycy, zmian chorobowych skóry, a także przy kłopotach z sercem. Coraz bardziej znany jest ze swoich właściwości odchudzających, ponieważ posiada dużą zawartość błonnika. Zielony jęczmień jest źródłem białka, kwasu foliowego, magnezu, żelaza, potasu, wapnia, cynku, a także witamin z grupy B, witaminy C oraz E. Młody jęczmień ma działanie antyoksydacyjne – likwiduje szkodliwe wolne rodniki. Znany jest także jego wpływ na obniżenie złego cholesterolu, działa przeciwwirusowo, pomaga w bólach żołądkach i przy zapaleniu stawów. Zielony jęczmień dobrze wpływa także na gardło i błony śluzowe. Wspiera pracę tarczycy, leczy anemię i działa wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych. Chroni cerę przed promieniami UV, a także przed smogiem i spalinami, które są obecne na ulicach. 

W jakich formach jest dostępny młody jęczmień?

Można znaleźć go w kilku postaciach. Wśród nich wyróżnia się młody zielony jęczmień tabletki, w których znajduje się wyciąg z zielonego jęczmienia lub sproszkowane liście. Jest to jedna z najprostszych i najwygodniejszych metod spożywania tego produktu. Najczęściej przyjmuje się 1-2 tabletek dziennie. 

Znany jest również sok z młodego jęczmienia. Jest to bardzo dobry produkt, ponieważ zachowane są w nim wszystkie składniki mineralne w dużej ilości. Można go zakupić w gotowej formie lub w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie. Ze względu na sposób produkcji nie posiada błonnika, więc jest łatwo przyswajalny, dostarcza niezbędnych witamin, a tym samym odżywia organizm. 

Spotyka się także młody zielony jęczmień w postaci sproszkowanych i wysuszonych liści. Taka forma jest bogata w błonnik, a więc jest pomocna w zachowaniu szczupłej sylwetki, jednak zmniejszona jest ilość zawartych składników mineralnych. 

Przy wyborze odpowiedniej formy dla siebie można kierować się celem, jaki chce się osiągnąć. W odchudzaniu warto sięgać po sproszkowane wysuszone liście lub tabletki, zachęcająca będzie tu także cena, natomiast gdy pragnie się wykorzystać jak najwięcej prozdrowotnego wpływu młodego jęczmienia, warto pokusić się o sok. Bez względu na wybór formy należy pamiętać, że młody jęczmień właściwości ma bardzo pozytywne. 

Młody jęczmień skutki uboczne spożywania

Nie są znane skutki uboczne po spożyciu młodego jęczmienia, należy jednak pamiętać, że trzeba spożywać go z umiarem, dostosowywać się do zaleceń producenta, a w razie wątpliwości dobrze jest zasięgnąć porady lekarskiej. Ze względu na wysoką zawartość błonnika, może on podrażnić żołądek, dlatego warto zacząć do małej ilości i ewentualnie stopniowo zwiększać przyjmowanie. Młody jęczmień ma właściwości oczyszczające, więc pojawiają się opinie, że może on z początku powodować lekkie bóle głowy. 

Sprawdź także:  Młody jęczmień a odchudzanie

Młody jęczmień przeciwwskazania

Mimo, że jest to roślina o prozdrowotnym działaniu, nie powinna być spożywana przez osoby, które są alergikami, mają nietolerancje pokarmowe. Zdarza się, że może pojawić się śladowa ilość glutenu lub soi, więc należy zachować wszelką czujność i reagować na sygnały wysyłane przez organizm. Kobiety ciężarne i karmiące piersią powinny przed sięgnięciem po zielony jęczmień skonsultować się z lekarzem, 

Cena produktu 

Koszt zakupu młodego jęczmienia jest dosyć wysoki, zwłaszcza jeśli chodzi o najzdrowszą formę w postaci sproszkowanego soku, jednak warto pamiętać, że jest to cena adekwatna do jakości. Najtańszą opcją jest zakup tabletek, których produkcja generuje najmniejsze koszty. Cena sproszkowanego soku waha się w przedziale kilkudziesięciu do 100 złotych, zależy ona od gramatury, a także ilości certyfikatów. 

Młody jęczmień opinie 

Produkt zbiera bardzo dobre recenzje. Ludzie chwalą jego korzystny wpływ na zdrowie, zauważają poprawę stanu skóry i ogólnej kondycji organizmu. Jest on dobrym dodatkiem w procesie odchudzania, pomaga w odkwaszaniu organizmu, a także spala tkankę tłuszczową. Przyspiesza metabolizm oraz zmniejsza apetyt. Niektórzy odczuwają polepszenie samopoczucia, odnotowują pozytywny wpływ na wygląd cery. Smak zielonego jęczmienia nie należy do najprzyjemniejszych, można go opisać jako gorzki, dlatego poleca się dodawanie proszku do soków owocowych. 

Młody zielony jęczmień jest produktem wartym uwagi. Umiejętnie spożywany może dostarczyć wiele zdrowotnych korzyści, zaopatrzyć organizm w niezbędne składniki mineralne i witaminy. Warto po niego sięgnąć w chwilach zmęczenia, braku koncentracji i chęci do codziennych działań. Jest to suplement diety, który będzie dobrym uzupełnieniem zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych. Pomoże w walce o wymarzoną sylwetkę, wpłynie pozytywnie na całościową kondycję organizmu. Jest to produkt godny zainteresowania, był znany i doceniany już w dawnych latach. Warto korzystać z darów natury, ponieważ jest ona źródłem prawdziwego bogactwa. 

Tags