Type to search

Krem pod oczy – ważna pielęgnacja skóry pod oczami

Ciało Ciało i zdrowie

Krem pod oczy – ważna pielęgnacja skóry pod oczami

Share

Skóra pod oczami jest cienka, wrażliwa i bardzo podatna na wysuszanie, nawet jeśli na pozostałym obszarze cera silnie się przetłuszcza. Wynika to z jej budowy oraz faktu, że nie posiada gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne nawilżenie. Kiedy zatem chce się zachować skórę w tym miejscu w dobrej kondycji, a przede wszystkim – cieszyć się jej młodym wyglądem przez długi czas, niezbędne jest sięgnięcie po kosmetyk, który to zapewni.

Krem pod oczy – nie do twarzy

Część kobiet w ogóle nie dba o skórę w tym miejscu, obawiając się, że rozprowadzanie tam kremu zaszkodzi oczom. Na opakowaniach wielu kosmetyków można zresztą przeczytać, że okolice te należy omijać. Inne panie zaś aplikują w tym miejscu krem do twarzy. Czy jest to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie. Niezbędny jest specjalny kosmetyk, dedykowany typowo dla tych okolic, gdyż skóra w tym miejscu znacznie różni się od tej, jaka występuje na pozostałym obszarze i ma zupełnie inne wymagania. Trzeba więc zaopatrzyć się w specjalny kosmetyk, który zazwyczaj zapakowany jest w małą tubkę, ułatwiającą aplikację, ewentualnie niewielki słoiczek.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy?

Ze względu na swoje specyficzne cechy, skóra pod oczami ma tendencje do występowania problemów takich jak wspomniane nadmierne wysuszanie, a także opuchnięcia i cienie. Dobry krem pod oczy powinien radzić sobie ze wszystkimi tymi problemami jednocześnie. Znalezienie takiego kosmetyku nie powinno być trudne, ponieważ wyżej wymienione działanie gwarantują między innymi powszechnie stosowane zioła, takie jak rumianek, świetlik czy wyciąg z ogórka. Przede wszystkim jednak istotne jest silne nawilżenie, w przeciwnym bowiem razie na obszarze tym szybko pojawią się zmarszczki. Wybierając więc krem na cienie pod oczami czy na opuchnięcia, trzeba zwrócić uwagę, by kosmetyk ten jednocześnie zapewniał odpowiednią porcję nawilżenia.

Sprawdź także:  Pokrzywa – pozytywnie dla zdrowia

O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Wybór znakomitego kosmetyku, a nawet jego systematyczne stosowanie, to tylko połowa sukcesu. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak używać tego preparatu. Sposób aplikacji ma tu kluczowe znaczenie, między innymi dlatego, że cienka skóra pod oczami jest podatna na rozciąganie. Jej tarcie czy nadmierne ciągnięcie palcami może więc przynieść efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast poprawić jej elastyczność, rozciągnie ją i sprawi, że szybciej zwiotczeje. Najlepsze kremy pod oczy często wyposażone są w specjalną końcówkę do aplikacji – roll on czy wypustki, które podczas nakładania preparatu delikatnie masują te okolice, poprawiając ich ukrwienie i jędrność. Inne zaś mają zwężoną końcówkę, dzięki czemu łatwo można dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Warto zrobić kilka kropek z kremu, a następnie ostrożnie rozetrzeć go opuszkami palców bądź lekko wklepać.

Znaczenie ma też to, na jakim obszarze nakłada się preparat. Należy sięgać aż pod linię dolnych rzęs, smarować zewnętrzne kąciki oczu do skroni, a także pamiętać o górnych powiekach. One również są narażone na wysuszanie i szybką utratę elastyczności, więc mocno nawilżający krem pod oczy należy aplikować także na górną powiekę, aż do linii górnych rzęs.