Type to search

Woda różana- idealny tonik do cery

Ciało Ciało i zdrowie

Woda różana- idealny tonik do cery

Share

Nasza skóra twarzy codziennie zmaga się z wieloma szkodliwymi czynnikami. Stres, ciężki makijaż, a nawet zanieczyszczenie powietrza. To wszystko składa się na końcową kondycję skóry. Aby jednak zadbać o jej zdrowie i prawidłowy odczyn pH, należy używać specjalistycznych kosmetyków. Jednym z nich jest właśnie woda różana.

Woda różana właściwości

Szczególnie przy stosowaniu mgiełki na cerę możemy dostrzec szereg pozytywnych właściwości. Najważniejszą z nich jest silny efekt nawilżający cerę. Hydrolat różany bowiem ma cechy wiążące wodę, co pozostawia skórę jędrną i nawilżoną. Po pewnym czasie regularnego stosowania zauważyć można będzie znaczną poprawę w kondycji skóry. Woda różana do twarzy fenomenalnie sprawdzi się jako tonik tuż po oczyszczaniu twarzy. To niezwykle ważne, aby przed nałożeniem ulubionego kremu, czy serum tonizować cerę i przywrócić odpowiednie pH skóry. Bez toniku, cera balansuje odpowiedni dla siebie odczyn nawet do godziny po kontakcie z wodą, dlatego, aby uniknąć niechcianych efektów niewłaściwej pielęgnacji, należy stosować tonik w codziennym rytuale. Również użycie jej zalecane jest do cery dojrzałej. Woda różana zawiera konkretne związki chemiczne łagodzące objawy starzenia. Skóra wygląda na bardziej promienną i sprężystą.

Zalety wody różanej

Głównym plusem toniku wykonanego z wody różanej jest jego funkcjonalność. Oczywiście najczęściej stosowany jest na skórę twarzy, jednak znajdzie swoje zastosowanie również w pielęgnacji zniszczonych i przesuszonych włosów, jak i zadba o skórę całego ciała. Dodatkowo hydrolat różany może być składnikiem domowej roboty kosmetyków. Idealnie nada się jako faza wodna do kremów nawilżających lub w połączeniu z innymi substancjami, by stworzyć naturalny płyn micelarny. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykorzystanie benefitów hydrolatu przy produkcji np. zapachowych kul do kąpieli. Relaks i pielęgnacja skóry podczas jednej kąpieli. Nie można zapominać o pięknym, kwiatowym zapachu, który towarzyszy wodzie różanej. Nie tylko uatrakcyjnia on proces pielęgnacji, ale niezwykle pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dodatkowym atutem wizualnym jest śliczny różowo czerwony kolor z esencji płatków.

Bezpieczne stosowanie

Woda różana jest jednym z najbardziej delikatnych kosmetyków. Udowodnione jest jej hipoalergiczne działanie, co więcej będzie bezpieczna do użycia przez osoby zmagające się z cerą wrażliwą. Ponadto, forma mgiełki ogranicza nadmierne użycie produktu oraz ułatwia równomierne rozprowadzenie hydrolatu po wybranej partii ciała. Kupując wodę różaną, warto zwrócić uwagę na skład. Jeżeli zmagasz się z problemami opisanymi powyżej, upewnij się, że zapach jest w pełni naturalny, a woda nie zawiera żadnych sztucznych aromatów, które mogą jedynie podrażnić wrażliwą skórę.

Woda różana to delikatny kosmetyk o bogatym kwiatowym zapachu, który idealnie uzupełni codzienną pielęgnację skóry. Nie tylko zadba o nawilżenie i ujędrni cerę, ale także wyreguluje poziom pH, by w pełni poprawnie wykończyć wieczorny, czy też poranny rytuał ulubionym kremem lub serum.