Type to search

Jak uprawiać seks bez penetracji?

Seks

Jak uprawiać seks bez penetracji?

Share

Czasy, w których seks musiał zawierać w sobie element penetracji, dawno już odeszły do lamusa. Obecnie kładziemy daleko większy nacisk na więź emocjonalną, łączącą partnerów łóżkowych i nie boimy się eksperymentów. Rodzi to pewne zagrożenie – wielu z nas myśli, że spróbowała już wszystkiego. Tymczasem seks to dziedzina, która ciągle się rozwija dzięki radosnym eksperymentom wielu par na całym świecie. Poniżej przedstawiamy trzy pozycje, które nie wymagają wsuwania członka do pochwy kobiety. Spróbujcie, a przekonacie się, że seks bez penetracji przynosi równie wielką rozkosz, jak pełny stosunek.

Pozycja 69 – klasyka seksu oralnego.

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać. Niegdyś budziła wiele kontrowersji i kojarzyła się ze swego rodzaju perwersją, co dziś wydaje nam się zabawne, biorąc pod uwagę, że w seksie pełnym zaufania nie może być mowy o jakiegokolwiek rodzaju zahamowaniach. W pozycji tej partnerzy układają się w taki sposób, by głowa każdego z nich znalazła się na wysokości krocza drugiego. Można to wykonać w różnych konfiguracjach. Jeśli na górze znajduje się kobieta, mężczyzna może cieszyć się widokiem jej nagich piersi, pośladków, a dodatkowo zyskuje możliwość zerknięcia na to, co robi ona z jego penisem.

Sytuacja odwrotna zawiera w sobie pewien element dominacji, kobieta jest dosłownie przygwożdżona do łóżka i nie ma innego wyjścia, niż zająć się pieszczeniem sfer intymnych swojego partnera. Dodatkowo w żaden sposób nie może się obronić przed ruchami dłoni i języka mężczyzny na swojej waginie, co powoduje niesamowitą rozkosz, wynikającą z jej bezbronności, wymaga też ogromnego zaufania. Partner może też dodatkowo potęgować napięcie, wykonując biodrami lekkie ruchy, sugerujące jej kierunek dalszych działań. Oczywiście z wyczuciem – w dominacji chodzi nie o sprawianie bólu, a o odpowiednio mocne wymaganie oczekiwanego rodzaju pieszczot i pokazanie siły, pozwalającej na ich osiągnięcie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by seks w pozycji 69 uprawiać na boku. Jest to dość leniwa forma zbliżenia, odpowiednia po długim dniu, gdy zbliżenie z partnerem ma być formą relaksu.

Sprawdź także:  Seks analny - jak rozpocząć przygodę z tym rodzajem doznań?

Pozycja 68 – nowe spektrum doznań erotycznych.

Tak, nie mylisz się, to prawidłowa nazwa! Pozycja 68 i pozycja 69 mają tylko jeden wspólny mianownik. Obie są odmianami seksu oralnego. Wszystko inne polega jednak na całkowitej odwrotności. W pozycji 68 jeden z partnerów układa się na drugim, leżącym na wznak tak, by dać mu pełen dostęp do swoich stref intymnych. Osoba poddająca się pieszczotom leży więc tyłem do drugiego partnera i jest całkowicie bierna. W tym układzie tylko jedno z was podejmuje aktywność, co nie oznacza, że rozkosz nie jest obopólna. 

Klasycznie na górze znajduje się partnerka, mężczyzna uzyskuje wtedy niezapomniany widok na jej wargi sromowe i łechtaczkę, ma również możliwość w każdej chwili rozpocząć rimming, czyli pieszczenie ustami i językiem okolic odbytu swojej dziewczyny. Wolne ręce umożliwiają mu przy tym zajęcie się każdym innym skrawkiem jej ciała, jakiego tylko będzie w stanie sięgnąć. 

Nieco rzadziej na górze znajdzie się mężczyzna – panowie mają jednak nieco większą wagę i nie dla każdej pary będzie to opcja dostępna. 

Seks hiszpański – przyjemność nie tylko dla mężczyzny.

Seks tego rodzaju polega na wsuwaniu członka między piersi kobiety. Może ona dodatkowo ścisnąć je rękami, co zapewni mężczyźnie daleko silniejsze doznania. Ponieważ członek mężczyzny przy wsuwaniu go między piersi znajduje się blisko twarzy kobiety, można bez problemu połączyć to z pieszczotami językiem. Sex hiszpański niekoniecznie musi przynieść satysfakcję jedynie mężczyźnie. Jako strona czynna może on sięgnąć wtedy do krocza partnerki, by wprowadzić ją tym samym w stan ekstazy i odwdzięczyć się za przyjemność, jaką mu sprawia. Bez trudności pobawi się również sutkami, czy złapie partnerkę za włosy, co spotęguje jej doznania i sprawi rozkosz szczególnie tym paniom, które kręci już sam fakt obserwowania podniecenia mężczyzny, spowodowanego jej widokiem. 

Tags