Type to search

Seks analny – jak rozpocząć przygodę z tym rodzajem doznań?

Seks

Seks analny – jak rozpocząć przygodę z tym rodzajem doznań?

Share

Seks analny dla wielu osób stanowi temat tabu. Kobietom często wydaje się niehigieniczny, inne zakładają, że jest bolesny, a część osób wiąże go wyłącznie ze stosunkami homoseksualnymi. Warto jednak wiedzieć, że także w przypadku par heteroseksualnych pieszczoty, jak i sama penetracja odbytu bywają niezwykle przyjemne. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, stosunek analny będzie całkowicie czysty. Pozytywne nastawienie psychiczne oraz pełne zaufanie między partnerami pozwoli natomiast uniknąć bólu. Właściwe przygotowanie i stopniowe oswajanie się z tego typu przyjemnościami mogą zapewnić orgazmiczny finisz!

Przygotowanie do seksu analnego

Przed rozpoczęciem igraszek należy pamiętać o wypróżnieniu i dokładnym umyciu się. Dla całkowitego komfortu, można też zdecydować się na oczyszczenie poprzez lewatywę. Zanim jednak postanowimy spróbować stymulacji analnej we dwoje, warto samodzielnie sprawdzić reakcje ciała na dotyk tej strefy erogennej. Pierwszym krokiem może być masturbacja analna, która pozwoli w pełni kontrolować sytuację. Przed samą penetracją można spróbować także delikatnego pettingu, który rozluźni odbyt. Wielu kobietom niezmierną rozkosz sprawia rimming, czyli oralne pieszczoty “tylnej dziurki”. Różne metody pobudzania anusa sprawiają, że przyzwyczajanie się do seksu analnego można rozłożyć na kilka etapów. Zazwyczaj każdy z nich jest nową formą wielkiej przyjemności!

Masturbacja analna – jak to zrobić?

Do masturbacji analnej warto zastosować lubrykant, który nada poślizgu zarówno zabawkom erotycznym, jak i palcom. Początkowo najlepiej będzie poznać te okolice ciała, dotykając je poprzez zataczanie palcem kółek, masowanie tych okolic i powolne próby włożenia palca do środka. Mając więcej odwagi, palec można zastąpić małym korkiem lub kulkami analnymi. Polecane są głównie te składające się z kilku segmentów o coraz większej średnicy. Doskonale rozluźniają zwieracz, przystosowując go do kolejnych bodźców. Po całkowitym oswojeniu się z dotykiem i uczuciem wypełnienia odbytu, można zdecydować się na urozmaicenia w postaci korków analnych o różnych kształtach i rozmiarach lub sięgnięcie po wibrator. Drgania generowane wewnątrz pupy pobudzają także waginę. Unerwienie okolic zwieracza i jego bliskość z pochwą sprawiają, że wibracje zapewniają wyjątkowo silne doznania.

Sprawdź także:  Wszystko co należy wiedzieć o seksie analnym

Najwygodniejsze pozycje analne

Kiedy kobieta jest już psychicznie i fizycznie przygotowana do penetracji odbytu, warto zastanowić się, jakie pozycje analne będą najdogodniejsze dla obojga kochanków. Podobnie jak w seksie klasycznym, ułożenie ciała i kąt penetracji wpływają na intensywność odczuć. Te najlepiej dopasowane do oczekiwań kobiety mogą zagwarantować jej orgazm analny. Część pań uważa, że jest on nawet silniejszy od orgazmu pochwowego.

Istnieje szereg propozycji, lecz najpierw warto poznać te najpowszechniejsze i najwygodniejsze, nie wymagające umiejętności akrobatycznych. 

Pozycja na pieska, czyli od tyłu jest najbardziej komfortowa, gdyż daje pełny dostęp do tylnej dziurki, a penis nie napiera na ścianki odbytu. Obawiając się zbyt głębokiego wejścia, to kobieta może ruszać biodrami, przyzwyczajając ciało do nowych doznań.
Pozycja na brzuchu jest do niej podobna, a niektórym kobietom sprawia więcej przyjemności, dzięki nieco ograniczonej głębokości penetracji i dodatkowemu ocieraniu łechtaczki o łóżko podczas ruchów partnera.

Pozycja na łyżeczkę jest mniej wymagająca pod względem fizycznym, a zapewnia dużą bliskość, dając możliwość przytulania i pieszczenia dłońmi. Ze względu na anatomię, w wersji analnej wydaje się nawet prostsza niż w seksie waginalnym.
Pozycja na jeźdźca pozwala kobiecie przejąć inicjatywę, ale wymaga stałej kontroli, by penis nie wszedł zbyt głęboko i nie spowodował bólu. Jest jednak doskonała dla pań mających już nieco doświadczenia.

Pozycja misjonarska daje możliwość penetracji analnej, o ile kobieta nieco uniesie biodra. Najwygodniej jest ułożyć stopy na ramionach partnera, dając mu pełny dostęp do anusa.

Tags