Type to search

Jak dbać o włosy, aby końcówki się nie rozdwajały ?

Ciało i zdrowie Włosy

Jak dbać o włosy, aby końcówki się nie rozdwajały ?

Share

Rozdwajanie się końcówek to jeden z największych problemów kobiet. Nasze włosy są podatne na wiele czynników dlatego łatwo o ich uszkodzenia. Bardzo ważne jest, aby włosy odpowiednio pielęgnować, ponieważ rozdwojone końcówki potrafią bardzo popsuć wygląd naszych włosów i nawet najdokładniej przygotowanych fryzur.

W dużej mierze włosy rozdwajają się z powodu nieodpowiedniej ich pielęgnacji. Bardzo duży wpływ mają na to zabiegi, które włosy wysuszają, a w szczególności ich rozjaśnianie, suszenie suszarką, prostowanie prostownicą czy kręcenie lokówką. Dlatego najważniejsza jest zawsze ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Przed wcześniej wymienionymi zabiegami z ciepłem należy nałożyć na włosy odżywkę lub popsikać je termoochronną mgiełką, która ma za zadanie ochronić je przed wysoką temperaturą. Tak samo należy postąpić w okresie wiosennym i letnim, gdzie narażamy włosy na działanie promieni słonecznych.

Kolejny sposób, dzięki któremu możemy uniknąć rozdwajania się końcówek, jest regularne nawilżanie włosów. Minimum raz na dwa miesiące można zrobić zabieg olejowania włosów. Jest to bardzo proste do wykonania i wystarczą składniki, które wiele osób ma w domu lub są dostępne w wielu sklepach. Do tego potrzebna jest nam najprostsza oliwa z oliwek lub olejek makadamia, jojoba czy też ze słodkich migdałów. Aby przystąpić do olejowania należy najpierw zmieszać oliwę z kilkoma kropli cytryny oraz witaminy A i E. Następnie należy to przez chwilę podgrzać i nałożyć na włosy (w zależności od potrzeb albo na końcówki, albo na całe włosy). Włosy należy owinąć ręcznikiem lub folią i trzymać w cieple przez około pół minuty. Niektórzy obawiają się, że przyniesie to później efekt przetłuszczonych włosów. Nic bardziej mylnego, wystarczy je potem dokładnie umyć.

Kolejna maska, jaką możemy wykonać sami, jest na bazie żółtek. Tu dobór składników jest bardzo szeroki i zależy od dodatkowych naszych potrzeb. Żółtko można mieszać na przykład z miodem, olejkiem rycynowym czy też cytryną. Maskę taką można spokojnie również stosować na całej długości włosów.

Dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie produktów samodzielnie, sprawdzą się również kupne odżywki, maski czy też serum. Ważne jest, aby wybierać właśnie te, które kierowane są do osób z włosami suchymi oraz takich które się rozdwajają. Aby przyniosło to efekty, należy stosować się do częstotliwości i ilości używania kosmetyku zgodnie z zapisem na opakowaniu lub ulotce.

W przypadku gdy nasze końcówki są już rozdwojone, niestety nie ma szans na ich uratowanie. Mimo że dla wielu kobiet jest to ciężka decyzja, należy w takiej sytuacji koniecznie zgłosić się do fryzjera, aby podciąć zniszczone włosy. Gdy tego nie zrobimy, włosy będą rozdwajały się coraz bardziej, więc lepiej jest szybko reagować.

Tags