Type to search

Skrzyp polny źródło krzemu i potasu

Ciało i zdrowie Ziołolecznictwo

Skrzyp polny źródło krzemu i potasu

Share

Polacy coraz bardziej przekonują się do stosowania ziół i chętnie po nie sięgają. Wśród tych licznych propozycji jakie obecnie otrzymujemy znajduje się między innymi ziele skrzypu polnego, które wzbudza spore zainteresowanie wśród osób, które szukają cennych związków w ziołach. Skrzyp polny to roślina, która wygląda niepozornie jak miniaturowa jodełka i niekiedy traktowana jest jako chwast. Jednak w rzeczywistości ma wiele pozytywnych właściwości i można ją wykorzystywać w medycynie naturalnej.

Pozytywny wpływ na drogi moczowe

Skrzyp do picia przygotowany w formie naparu to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób z problemami w układzie moczowym. Jeśli ktoś ma problem z wydalaniem moczu to spożywanie skrzypu to ułatwi. W składzie ma on całą masę flawonoidów, które poprawią wydalanie moczu, będą wpływać na to, że nie będzie obaw o gromadzenie się wody w organizmie. Wpływa on rozkurczowo na drogi żółciowe oraz drogi moczowe, uszczelnia naczynia krwionośne.

Jeśli kogoś zainteresuje zagadnienie takie jak skrzyp polny działanie powinien zwrócić uwagę na to, że dostarcza on dużą dawkę krzemu i potasu, będzie pozytywnie wpływał na nasz organizm w zakresie uspokojenia. Badania przeprowadzone ze skrzypem polnym pokazują, że ma on również działanie przeciwdrgawkowe. Kobiety docenią również to, że sprawdzi się on doskonale w przypadku obfitych miesiączek, będzie wpływał bowiem na wyrównanie naturalnej fizjologii organizmu w tym okresie. Jeśli ktoś cierpi na nadmierną potliwość stóp to również warto spróbować skrzypu. Dzięki niemu nadmiar potu nie będzie wydalony w takiej formie z organizmu, ale będzie wydalany z moczem. Jeśli ktoś stosuje skrzyp musi się liczyć z tym, że będzie częściej pojawiał się w toalecie.

Sprawdź także:  Tarczyca bajkalska czyli bajkalina - jak stosować zioła z Syberii

Warto również podkreślić, że skrzyp polny na wlosy będzie działał doskonale. Mycie wyciągiem ze skrzypu włosów sprawi, że będą one lśniące i mocne. Jest to związane z dużą zawartością krzemu. Świetnie sprawdzi się także jako środek skutecznie wzmacniający paznokcie.

Skrzyp polny przeciwwskazania

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o kobietach w ciąży i okresie karmienia piersią, które zawsze powinny suplementację ziołami stosować po konsultacji z lekarzem. Warto także ze względu na działanie moczopędne unikać stosowania nadmiernych dawek skrzypu. Przy racjonalnym jego stosowaniu osoba, która nie ma problemu z chorobami przewlekłymi nie powinna zauważyć niekorzystnych efektów, dlatego bez obaw można po skrzyp polny sięgać, korzystając z cennych jego właściwości.

Tags