Type to search

Naturalne olejki eteryczne – pozytywny wpływ na samopoczucie

Ciało Ciało i zdrowie

Naturalne olejki eteryczne – pozytywny wpływ na samopoczucie

Share

Natura daje nam całą masę różnorakich składników, które z powodzeniem można wykorzystywać w codziennym życiu dbając o swoje zdrowie, dobre samopoczucie czy doskonały wygląd. Wśród tych produktów, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne są między innymi naturalne olejki eteryczne. Uzyskiwane są one przede wszystkim z różnorakich ziół, drzew czy kwiatów i mają wiele pozytywnych właściwości. Wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, maja bardzo szerokie zastosowanie i wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Warto więc nieco bliżej się im przyjrzeć i zrozumieć, dlaczego są tak cenne.

Aromaterapia

Trzeba zauważyć, że aromaterapia budząca coraz większe zainteresowanie staje się sposobem wielu osób na leczenie różnych dolegliwości począwszy od bólu glowy przez reumatyzm aż do problemów z trawieniem. Wszelkie olejki eteryczne jakie są uzyskiwane podlegają badaniom, tak by udało się je pozytywnie wykorzystywać w trakcie dbania o zdrowie. Należy zauważyć, że wiele z tych olejków znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej. Z roku na rok staja się one coraz bardziej popularne również w Polsce. Jeśli chodzi o olejki eteryczne zastosowania, to przede wszystkim miłośnicy aromaterapii doceniają pozytywny wpływ olejków na zdrowie, ale również na codzienne samopoczucie. Prowadzenie aromaterapii ma bowiem wpływ na lepsze samopoczucie, ponieważ decyduje o tym, że jesteśmy zrelaksowani, możemy oderwać się od codzienności, tak że wypoczynek staje się dużo bardziej udany i już po kilkunastu minutach aromaterapii odzyskujemy siłę.

Olejki eteryczne znane od lat

Warto również podkreślić, że olejki eteryczne, które stają się popularne w naszym kraju od kilku lat tak naprawdę ludzkość wykorzystuje już od ponad 5 tysięcy lat. Znane były bowiem doskonale w Egipcie, Macedonii czy Indiach starożytnych. W Europie po raz pierwszy pojawiły się przez działanie średniowiecznego lekarza Awicenna, który doprowadził do ich destylacji i wprowadził różnorakie metody masażu z wykorzystywaniem olejków eterycznych. Dzięki niemu się pojawiły a potem ich popularność w celach leczniczych i terapeutycznych rosła. Szacuje się, że obecnie mamy aż około 2000 roślin olejkodajnych, które wykorzystywane są do przygotowania naturalnych olejków eterycznych. Olejki pozyskuje się w różnych sposobach, jednak najczęściej będzie to destylacja z użyciem pary wodnej, tłoczenie na zimno albo też ekstrakcja z użyciem alkoholu. Większość olejków, ponieważ aż około 90% pozyskiwanych jest wykorzystywana przez koncerny farmaceutyczne oraz spożywcze a także firmy, które wykonują perfumy.
—–

Tags