Type to search

Rozszerzone pory – jak sobie z nimi poradzić?

Ciało Ciało i zdrowie

Rozszerzone pory – jak sobie z nimi poradzić?

Share

Okazuje się, że szybkie tempo życia, zła pielęgnacja czy trądzik z młodych lat to czynniki, które powodują, że u kobiety pojawiają się otwarte pory. Pewnie większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że walka z nimi jest trudne i dlatego zastanawiają się nad tym jakie mogą być skuteczne sposoby na rozszerzone pory. Niestety mogą one pojawić się w każdej chwili niezależnie od wieku, tak samo jak same się pojawią tak samo same mogą się zamknąć nawet jeśli nie będziemy się tego spodziewały. Dlatego pytanie jak zamknąć pory na twarzy pojawia się dość często, jednak trudno o jednoznaczną skuteczną odpowiedź, ponieważ każda cera jest inna. Można jednak wskazać kilka ogólnych pomysłów.

Przedstawione tutaj pomysły określić można ogólnie jako domowe sposoby na rozszerzone pory, które będzie można wykorzystać w zaciszu własnego domu bez wizyty u kosmetyczki. Znane są od lat i powtarzane przez kobiety jako skuteczny sposób na rozszerzone pory. Trzeba jednak pamiętać, że to, iż zadziałały u jednej kobiety nie oznacza, że także u innej sprawdzą się tak samo dobrze. Jednak próbować zawsze warto, poszukując dla siebie sposobu idealnego, który przyniesie zadowalające efekty

Kostki lodu

To chyba najtańsze rozwiązanie, kostki warto owinąć w szmatkę albo ręcznik i rozcierać na miejscu, gdzie znajdują się rozszerzone pory. W wielu przypadkach już po kilku minutach pojawi się efekt i można liczyć na to, że dłuższy czas będzie się utrzymywał.

Cytryna

Jeśli chodzi o cytrynę będzie to przede wszystkim szansa na ściągające działanie. Cienkie plasterki cytryny nakłada się na miejsca, gdzie występują rozszerzone pory,. Jeśli jednak skóra jest bardzo wrażliwa trzeba uważać, ponieważ cytryna może wywołać nieprzyjemne uczucia.

Sok pomidorowy

U wielu kobiet dobrze sprawdza się między innymi maseczka na rozszerzone pory przygotowana z soku pomidorowego. Wystarczy wycisnąć sok z pomidora, najlepiej samodzielnie, ponieważ będzie miał więcej cennych właściwości. Ważne, by konsystencja była gęsta. Dzięki temu będzie można nałożyć taką maseczkę na twarz na około 20 minut. Potem zmywa się ją letnią woda.

Aloes

Wiemy doskonale, że aloes ma wiele cennych właściwości. Świetnie sprawdzi się także na rozszerzone pory. Wystarczy tylko niewielką ilość aloesu w postaci świeżego miąższu aplikować na skórę i będzie to jednocześnie silne działanie nawilżające jak i też zamykanie porów. Tak nałożony miąższ najlepiej zostawić na kilka minut i potem zmyć letnia woda. Na pewno poczujecie duże ukojenie po zastosowaniu aloesu.
—–

Tags

You Might also Like

Related Stories