Type to search

Pokrzywa – pozytywnie dla zdrowia

Ciało i zdrowie Włosy Ziołolecznictwo

Pokrzywa – pozytywnie dla zdrowia

Share

Wiele ziół może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. To co spotkamy na łąkach czy w lasach niekiedy będzie można wykorzystać dbając o własne samopoczucie bądź doskonały wygląd. Wśród tych szczególnie cenionych ziół znajduje się pokrzywa zwyczajna oraz pokrzywa indyjska, wykorzystywana w medycynie naturalnej.

Klasyczna w medycynie naturalnej

Pokrzywa to roślina, która wykorzystywana jest w medycynie naturalnej przy zastosowaniu liście przed kwitnieniem. To właśnie one są najczęściej wybierane przez gospodynie domowe, które przygotowują produkty kosmetyczne i zdrowotne z użyciem pokrzywy.

Pokrzywa zastosowanie

To właśnie pod to hasło warto zajrzeć jeśli ktoś jest zainteresowany jakie prozdrowotne zastosowanie może mieć pokrzywa i kiedy po nią sięgać. Przede wszystkim badacze podkreślają, że właściwości jakie posiada pokrzywa doprowadzają do tego, że ma ona pozytywny wpływ na ludzki organizm. Liczba wartościowych składników jest tak duża, że niekiedy nazywa się ją naturalnym antybiotykiem. Pokrzywa zwyczajna stosowana jest między innymi w walce z alergia, przy obniżeniu cholesterolu, stanach zapalnych. Można dzięki niej łagodzić ból, zahamować wypadanie włosów czy rozszerzyć naczynia krwionośne. Spożywany sok z pokrzywy będzie wpływał na obniżenie ciśnienia krwi podobnie jak herbata z pokrzywy. Przygotowywane napary będzie można również wykorzystywać jako skuteczny środek w procesie leczenia ran.

Jeśli ktoś zainteresuje się takim zagadnieniem jak pokrzywa właściwości powinien również zwrócić uwagę na to, że pokrzywa ma istotny wpływ na działanie układu moczowego. Jako, że wykazuje działanie moczopędne będzie bardzo dobrym środkiem w leczeniu kamicy nerkowej czy innych problemów z układem moczowym, dzięki niej lepiej będą wydalane szkodliwe substancje. Jest również bardzo skutecznym sposobem na to, by chronić się przed zatrzymaniem płynów w organizmie.

Świetny sposób na problemy z włosami

Warto również zauważyć, że pokrzywa zwyczajna jest idealnym sposobem na walkę o piękną skórę, ponieważ okłady z liści pokrzywy maja działanie przeciwbakteryjne i dzięki temu będą skutecznie leczyć schorzenia skórne, ropnie czy trądzik. Można również zastosować ekstrakty z pokrzywy jako płukankę do jamy ustnej, dzięki której będzie można ja odkazić. Oprócz tego pokrzywa jest często składnikiem szamponów, ponieważ leczy łupież, łojotok, skutecznie chroni włosy przed wypadaniem. Można również masować skórę głowy naparem z pokrzywy, by poprawić krążenie krwi i tym samym wpłynąć na wzrost włosów.

Tags