Type to search

Rozdwajające się końcówki włosów

Ciało Ciało i zdrowie

Rozdwajające się końcówki włosów

Share

Problem rozdwajających się końcówek dotyczy niemalże każdej kobiety. Latem niszczą się pod wpływem słońca i wysokich temperatur. Zimą męczą je mrozy czy wiatry. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? To, co najszybciej przychodzi na myśl to oczywiście ostre cięcie. Po zniszczonych końcówka nie zostanie tylko wspomnienie. Ale co zrobić, jeżeli akurat dba się o zapuszczenie długiej fryzury, a każde centymetry są na wagę złota? Odpowiedź jest prosta. Należy ŚWIADOMIE dbać o swoją fryzurę.

Działanie od wewnątrz

Nie raz pewnie słyszałaś, że odpowiednia dieta wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Jest to święta prawda. Zbilansowane posiłki z pewnością wpłyną korzystnie na stan Twoich włosów. Warto decydować się na spożywani bogatych w witaminy warzyw i owoców. Zbawienny wpływ na kondycję fryzury mają również orzechy i wszelkie zioła. Poleca się aby codziennie pić herbatkę pokrzywowo – skrzypową, która pobudza wzrost włosów. Nieodzownym elementem podczas ratowania końcówek jest odpowiednie nawodnienie. Zalecane ilości wody wpływają na sprężystość włosa, zapobiegając jego rozdwajaniu.

Działanie od zewnątrz

Wiadomo, że włosom na całej długości niezbędne jest odpowiednie nawilżenie. Specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji suchych, zniszczonych włosów i końcówek można znaleźć w zaskakująco atrakcyjnych cenach. Końcówki jednak wymagają wzmożonej opieki. Oprócz odpowiedniego nawilżenia, trzeba je również zabezpieczać przed wszystkimi szkodliwymi warunkami środowiska. Świetnie nadają się do tego sera, olejki czy jedwabie zawierające silikony. Substancje te mówiąc potocznie „oblepiają” końcówki, dzięki czemu zwiększa się ich odporność. Jeżeli jednak ciężkie preparaty wydają się być za mocne dla Twoich włosów, śmiało możesz zdecydować się na lekkie mgiełki.

O tym zapomnij!

Jeżeli twoim problemem są rozdwajające się końcówki włosów, w kąt odłóż wszystkie urządzenia do stylizacji, wykorzystujące ciepło. Prostownice, lokówki, suszarki z gorącym nawiewem to istne zło dla Twojej czupryny. Stylizację swoich włosów prowadź lepiej domowymi sposobami, nie wymagającymi użycia szkodliwych wysokich temperatur. Metody z domowego zacisza są z całą pewnością bardziej pracochłonne ale zdecydowanie lepsze dla Twoich końcówek.

Razem z urządzeniami do stylizacji odłóż również wszystkie kosmetyki do stylizacji, zwłaszcza te zawierające alkohol. Preparaty stylizujące często powodują wysuszanie włosa, a w efekcie prowadzą do rozdwojenia końcówek. Nie musisz całkowicie rezygnować z kosmetyków stylizujących, wystarczy tylko wybierać te, bezpieczne dla Twoich włosów.