Type to search

Pomarańczowy balsam do ciała domowej roboty

Ciało Ciało i zdrowie

Pomarańczowy balsam do ciała domowej roboty

Share

Zrób sobie balsam!

Balsamy do ciała własnoręcznie przygotowane, cieszą się coraz większą popularnością. Powodów tego jest kilka. Przede wszystkim robiąc taki balsam własnoręcznie – dokładnie wiemy jakich składników używamy i czy są one dla nas bezpieczne. Wiele osób, cierpiących z powodu różnych alergii kontaktowych, nie może używać gotowych produktów tego typu, oferowanych w sklepach, gdyż powodują one u nich wystąpienie uczulenia w postaci np. widocznej wysypki.

Inną zaletą balsamów do ciała, przygotowanych własnoręcznie, jest sama przyjemność płynąca z ich przygotowania! Samodzielne komponowanie składników, mieszanie ich, a finalnie opakowanie w ciekawe, fantazyjne opakowanie to sama przyjemność. Kupując balsam gotowy w sklepie – omijają nas te wszystkie etapy, które mogą być fascynujące! A więc do dzieła, poniżej przykład sprawdzonego i jakże aromatycznego, pomarańczowego balsamu do ciała.

Pomarańczowy balsam

Pomarańczowy balsam do ciała domowej roboty to nie tylko coś dla ciała, ale aromat pomarańczy sprawia, że jest to także balsam dla duszy. Składniki jakich będziesz potrzebować, do przygotowania balsamu:

  • 3 łyżeczki wosku pszczelego
  • 3 łyżeczki masła kakaowego
  • 1,5 łyżki lanoliny
  • 5 łyżek oleju ze słodkich migdałów
  • 3 łyżki wody źródlanej
  • 4 krople naturalnego olejku pomarańczowego

W kąpieli wodnej łączymy ze sobą wosk pszczeli, lanolinę oraz masło kakaowe. Należy pamiętać, aby nie zagotowywać wody w garnku, aby uniknąć przegrzania składników. Należy je cały czas mieszać, nalepiej drewnianą łyżką. Kiedy składniki się połączą, dolewamy do nich olej z migdałów i olejek pomarańczowy, a na końcu wodę. Wszystkie składniki mieszamy z użyciem miksera (na dosyć wysokich obrotach). Balsam należy przechowywać w lodówce, gdyż nie dodajemy do niego przecież konsewantów.

Właściwości balsamu pomarańczowego

Balsam dzięki wspaniałym składnikom, które zostały świetnie skomponowane, będzie nadawał się idealnie do nawilżania i natłuszczania nawet bardzo suchej skóry. Olej migdałowy dodatkowo posiada świetne właściwości chroniące przed rozstępmi, a olejek pomarańczowy, pomoże uporać się z niechcianym celulitem. Balsam szczególnie nada się do zimowego nawilżania skóry, ponieważ aromat pomarańczy to typowy, zimowy zapach, który ukoi nas w zimne grudniowe czy też styczniowe wieczory. Oczywiście to nie reguła, aby używać go tylko w zimie, bo latem sprawdzi się także idealnie, przygotowując naszą skórę do wyjścia np. na plażę. Będzie wyglądaą na zadbaną i dobrze nawilżoną, co doda nam pewności siebie.