Type to search

Pielęgnacja włosów kręconych – co warto wiedzieć

Ciało i zdrowie Włosy

Pielęgnacja włosów kręconych – co warto wiedzieć

Share

Kobiety, które są posiadaczami włosów falowanych lub kręconych dobrze wiedzą, ile czasu zajmuje ich pielęgnacja, rozczesanie, ułożenie oraz stworzenie atrakcyjnej fryzury. Może być to dużym wyzwaniem.

Kosmetyki – czytaj etykiety ze składem

Często włosy te są średnio lub wysokoporowate, a co za tym idzie mają skłonność do puszenia się. Dobrze więc zdobyć wiedzę, jak dbać o kręcone włosy. Będzie to bardzo pomocne w ich pielęgnacji. Mogą wyglądać pięknie i trzeba przyznać, że mają w sobie duży potencjał. Warto używać kosmetyków, które są do nich dedykowane. Wiele kobiet rozumie, że silikony dodawane do szamponów i odżywek są szkodliwe. Oklejają one włosy i wywołują wrażenie dobrze nawilżanych pasm, tak naprawdę jednak mogą powodować kruszenie się włosów. Najlepiej ich unikać i wybierać bardziej naturalne kosmetyki. W tym celu przed zakupem, warto dokładnie czytać etykiety. Kręcone włosy są bardzo podatne na wilgoć. Woda w powietrzu powoduje, że otwierają się ich łuski i ich objętość staje się bardzo dużą. Niektórym kobietom bardzo to przeszkadza.

Niezdyscyplinowane loki – jak o nie dbać?

Panie, które mają falowane włosy mogą czuć wielką pokusę do tego, aby używać prostownicy. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy będziemy jej zbyt często używać, może wyrządzić sporo szkody. Wysuszone końcówki i popalone włosy to tylko niektóre z konsekwencji, które może przynieść nadmierne używanie prostownicy czy innych produktów do stylizacji na gorąco. Kiedy wybieramy szampon do włosów kręconych to dobrze jest przeczytać jego skład i nie kierować się tylko niską ceną. Oczywiście drogie produkty kosmetyczne nie muszą być dobre. Najistotniejszy jest skład, czyli to, aby szampon nie zawierał szkodliwych detergentów. Kosmetyki do włosów kręconych nie powinny zawierać również alkoholu, ponieważ wysusza on loki, które już i tak są z natury suche. Niektóre panie lubią chodzić w rozpuszczonych fryzurach, ale często mają ochotę na odmianę. Warto się wtedy zastanowić, jakie fryzury z kręconych włosów będą pasowały do kształtu naszej twarzy. Każda z nas może wybrać to, co najlepiej dopasowane jest do jej potrzeb. Ładnie mogą wyglądać zwykłe końskie ogony jak i fryzury rozpuszczone, ale z opaską, która ładnie okiełzna włosy i nie pozwoli im wpadać na naszą twarz.

Sprawdź także:  Seler na zdrowie - zdrowie ze spiżarni

Olejowanie i keratyna

Panie, które zastanawiają się, jak dbać o kręcone włosy mogą spróbować użyć olejów naturalnego pochodzenia. Bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie ma włosy oliwy z pierwszego tłoczenia lub oleju lnianego. To doskonała metoda na to, aby dobrze nawilżyć pasma i nadać im połysku. Jeśli nie wiemy, jaki typ włosa mamy najlepiej sprawdzi się oliwa z oliwek. Marzeniem wielu pań, które od lat zmagają się ze swoimi bujnymi lokami jest keratyna na włosy. Co to oznacza? Jest to zabieg, który ma zapewnić pasmom maksymalne odżywienie, dzięki keratynie, która jest naturalnym budulcem włosów. Jest ona wprasowywana włosy dzięki mocno nagrzanej prostownicy. Efekt prostych włosów może utrzymywać się od trzech do sześciu miesięcy. Jednak każdy włos reaguje inaczej, a rezultat uzależniony jest od odpowiedniej pielęgnacji.

Tags
Previous Article