Type to search

Piękny uśmiech bez wyrzeczeń – prostowanie zgryzu

Ciało Ciało i zdrowie

Piękny uśmiech bez wyrzeczeń – prostowanie zgryzu

Share

Piękny uśmiech to dziś gwarancja sukcesu nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Trudno jednak uśmiechać się promiennie, gdy nasz zgryz pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze nie tak dawno jedynym rozwiązaniem wydawało się w takim przypadku sięgnięcie po aparat. Wiązało się to jednak z długim oczekiwaniem na efekt końcowy i sporymi nakładami finansowymi. Czas więc postawić sobie pytanie o to, czy możliwe są proste zęby bez aparatu.

Nić dentystyczna na ratunek

Bardzo często wady zgryzu są spowodowane przerwami pomiędzy zębami. Ich minusem jest przy tym i to, że wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Na szczęście, ich wyeliminowanie nie musi być wcale trudne. Wymieniając domowe sposoby na to, jak wyprostować zęby bez aparatu, zwykle zaczyna się od tego, który wiąże się z użyciem nici dentystycznej. Wystarczy, że przeciągniemy nić za zęby, pomiędzy którymi obecna jest szczelina, a następnie zawiążemy ją z przodu, jak najbliżej nich tak, aby nić delikatnie je ściskała. Zabieg ten należy wykonywać po wieczornym myciu zębów tak, aby spać z zawiązanymi zębami. Rano można już przeciąć nitkę i powtarzać zabieg tak długo aż doczekamy się widocznych rezultatów.

Usunięcie ósemek

Bywa i tak, że pogorszenie się stanu, w jakim znajduje się nasz zgryz, jest spowodowane pojawieniem się zębów mądrości. O ósemkach nie od dziś mówi się jako o zębach problematycznych, nic więc dziwnego, że ich usunięcie może okazać się skutecznym rozwiązaniem naszego zmartwienia. Sam zabieg z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych,

Licówki

Aparat stały ma tak niewielu zwolenników nie tylko dlatego, że jest inwestycją dość drogą, ale i z uwagi na to, że korzystanie z niego wiąże się z szeregiem niedogodności. Utrudnia normalne funkcjonowanie, a do tego samo leczenie wymaga czasu. Jeśli tego ostatniego nam brak, możemy pomyśleć o licówkach – alternatywie dla aparatu, która jednak sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy nasze zęby nie są bardzo krzywe.
Licówki nakłada się przeważnie na przednią powierzchnię zęba po to, aby poprawić optycznie ich wygląd, rozwiązanie to pozwala jednak również na ukrycie niewielkich problemów ortodontycznych i sprawia, że zęby sprawiają wrażenie prostych. Najczęściej produkuje się je z porcelany i kompozytów, a sam zabieg ich nakładania, wraz z odpowiednim przygotowaniem zębów, nie zabiera nam zbyt wiele czasu. Niestety, w przeciwieństwie do aparatu, licówki nie są rozwiązaniem sprawdzającym się przez całe życie. Raz na jakiś czas pojawić się więc może konieczność ich wymiany.

Tags