Type to search

Peeling kwasem migdałowym

Ciało Ciało i zdrowie

Peeling kwasem migdałowym

Share

Liczba produktów naturalnych wykorzystywanych w zabiegach kosmetycznych wciąż rośnie. Dzieje się tak, ponieważ nieustannie poznajemy ich niezwykłe właściwości, które korzystnie wpływają na wygląd naszej skóry, a także na nasze samopoczucie. Wśród nich zasłużone miejsce zajmują migdały, które od dawna są ważnym składnikiem zdrowiej diety dzięki temu, że łagodzą stres, obniżają cholesterol oraz cukier, zawierają wiele ważnych witamin czy łagodzą zgagę. Jak się okazuje nie tylko w formie jadalnej potrafią korzystnie wpłynąć na organizm człowieka.

Migdały w kosmetologii, czyli magiczny kwas migdałowy

Kwas migdałowy jest jednym z alfa-hydroksykwasów (AHA), które mają właściwości złuszczające naskórek i odmładzające, a przy tym są delikatne dla skóry także u osób ze skórą wrażliwą. Kwas migdałowy powstaje on w wyniku hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów i nawet w przypadku jego spożycia nic nam nie grozi.

Dla kogo peeling kwasem migdałowym?

Dla osób, które borykają się z przebarwieniami na skórze. Peeling ten w sposób naturalny rozjaśnia cerę i wyrównuje jej koloryt. Redukuje on także drobne zmarszczki mimiczne wraz z niedoskonałościami, tak by pozostawić skórę gładką i w pełni oczyszczoną. Zabieg z użyciem kwasu migdałowego zaleca się także osobom z cerą naczynkową, jak i z trądzikiem (o ile stan skóry na to pozwala oraz nie ma przeciwwskazań od lekarza prowadzącego leczenie). Głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest uszkodzenie naskórka oraz opryszczka. Osoby z łuszczycą także nie kwalifikują się do zabiegu.

Zabieg kwasem migdałowym

Dużą jego zaletą jest fakt, że można wykonywać go przez cały rok. Zwykle jest to ciąg 4-6 zabiegów w odstępie tygodniowym, lecz znaczą poprawę stanu skóry przynoszą już 2 zabiegu w roku. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry przez kosmetyczkę. Kolejnym etapem przed nałożeniem peelingu właściwego jest zastosowanie pre-peelingu substancją z dwuprocentowym kwasem migdałowym. Peeling właściwy wykonuje się już nakładając na skórę kosmetyk o stężeniu 50 do nawet 70 % kwasu migdałowego. Peeling właściwy trwa około 20 minut, po tym czasie kosmetyk zostaje usunięty. Cały zabieg trwa godzinę, a po nim należy zabezpieczyć skórę kremem z filtrem.

Peeling kwasem migdałowym najczęściej wykonuje się po okresie letnim, kiedy skóra staje się wrażliwsza po dużej dawce promieni słonecznych, jest przesuszona oraz często widoczne są przebarwienia. Jako, że jest mało inwazyjnym zabiegiem, bez problemu korzystać z niego mogą osoby, których cera jest wrażliwa lub bardzo wrażliwa. Po peelingu skóra jest wyraźnie gładsza i pełna blasku.