Type to search

Olejek z drzewa herbacianego melaleuca alternifolia

Ciało Ciało i zdrowie

Olejek z drzewa herbacianego melaleuca alternifolia

Share

Olejki eteryczne, a olej z drzewa herbacianego. 

Olejki eteryczne to w pełni naturalne produkty, które wydobywa się z tkanki wydzielniczej roślin. Pozyskuje się je ze świeżych lub osuszonych roślin. To najbardziej ogólna definicja tego produktu. Lepiej będzie jednak zgłębić temat, na podstawie jakiegoś konkretnego z nich. Niech będzie to olejek herbaciany, czyli najbardziej uniwersalny. Który de facto jak sama nazwa wskazuję , jest pozyskiwany z drzewa herbacianego. W pełni naturalny i przyjazny środowisku.

 Olejek z drzewa herbacianego, zastosowanie

  • Przede wszystkim ma silne właściwości antyseptyczne, niektórzy twierdzą że silniejsze niż niektóre antybiotyki.
  • Działa nie tylko przeciwbakteryjnie, ale także przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.
  • Olejek z drzewa herbacianego na twarz sprawdzi się w sam raz. Młode dziewczęta chłopcy w okresie dojrzewania stosują go jako naturalny lek na trądzik. Łagodzi wszystkie podrażnienia, oraz przyspiesza gojenie sie ran, a te powstałe już blizny likwiduję i wybiela. 
  • Melaleuca (nazwa drzewa z którego wydobywa się ten produkt) opinie mówią same za siebie. On po prostu działa. Nawet na usuwanie pleśni w domu! Czy też przy sprzątaniu i praniu sprawdzi się bardzo dobrze. 

Pielęgnacja olejkiem eterycznym

Olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy to jeden z najlepszych możliwych, naturalnych sposobów. Od niepamiętnych czasów stosowało się go właśnie w ten sposób. Dlatego nic dziwnego, że obecnie postrzegany jest jako jeden z najlepszych rozwiązań, podczas zaistniałych problemów dermatologicznych. Dzisiaj, jak i w przeszłości włosy dla kobiet były i są jednym z najistotniejszych elementów wyglądu. Jednak przez wzgląd na tryb życia, który mamy obecnie, zanieczyszczenie powietrza, oraz częste stosowanie sztucznych i chemicznych produktów do pielęgnacji, dobrą kondycje włosów utrzymać ciężko. Nie ma w tym nic dziwnego. Na szczęście z pomocą w tym wypadku także przychodzi wspominany produkt. Jak pomaga naszym włosom? 

  • Działa przeciwłupieżowo. To ważne, ponieważ ta dolegliwość jest nadal powszechna i trudno z nią wygrać. 
  • Wspomaga wzrost. Nawilża cebulki, a tym samym przyspiesza ich rozwój. 
  • Łagodzi swędzenie i podrażnienia.
  • Ma działania antygrzybiczne i antybakteryjne, dlatego chroni przed niechcianymi infekcjami.
  • Kontroluje prace gruczołów łojowych oraz redukuje wydzielane sebum.
Sprawdź także:  Jak sobie radzić z zapaleniem dróg moczowych

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie sprawdzi się w wielu wariantach. Od wieków był stosowany na grzybicę stóp oraz paznokci, jako ten najskuteczniejszy. Podobnie jest i dzisiaj. Popularnym zastosowaniem tutaj jest także zapobieganie i leczenie onycholizji, czyli rozwarstwianiu się płytki paznokcia od skóry pod nim. Należy go wówczas wcierać w dane miejsce kilka razy dziennie do uzyskania pożądanego efektu. Poza działaniami antybakteryjnymi, w znaczny sposób jest w stanie poprawić kondycję paznokci. Coraz więcej kobiet decyduję się na lakiery hybrydowe, które koniec, końców niszczą płytkę. Z pomocą może przyjść właśnie olejek herbaciany

Tags
Previous Article