Type to search

Kosmetyki z kwasem hialuronowym w różnej postaci

Ciało Ciało i zdrowie

Kosmetyki z kwasem hialuronowym w różnej postaci

Share

    Kwas hialuronowy jest głównym środkiem nawilżającym i jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków. Kwas hialuronowy w kosmetykach ma wysoką i niską masę cząsteczkową. Wysoka masa cząsteczkowa nie wnika do wnętrza i jest stosowana w wypełniaczach do wstrzykiwań. Kosmetyki z kwasem hialuronowym takie jak: serum, maski, kremy zawierają niską masę cząsteczkową, która wnika w skórę. Kwas hialuronowy jest produktem rozpuszczalnym w wodzie, dzięki czemu doskonale łączy się z innymi składnikami preparatów kosmetycznych.

Co to jest kwas hialuronowy?

    Kwas hialuronowy jest polisacharydem z rodziny glukozaminoglikanów, który jest jednym ze składników ludzkich tkanek i płynów. Kwas ten znajduje się zarówno w komórkach ludzkich, jak i komórkach zwierząt, a nawet bakterii. Kwas hialuronowy jest częścią tkanki łącznej i jest głównym elementem macierzy międzykomórkowej. Tkanka łączna może być w stanie ciekłym i stałym, a także w postaci żelu. Główna ilość całego kwasu hialuronowego jest skoncentrowana w skórze, znajduje się w tkance łącznej skóry właściwej między włóknami kolagenu i elastyny, a także w komórkach rogówkowatych warstwy. Najważniejszą i cenną, jakością jest zdolność wiązania i zatrzymywania wody. 

Kwas hialuronowy w tabletkach

    Jakie właściwości ma kwas hialuronowy i dlaczego tak bardzo go potrzebuje skóra? Nie tylko kosmetyki zawierają kwas hialuronowy tabletki również mają w swoim składzie ten składnik i spełniają takie funkcje jak:

  • Nawilżanie: 1 g kwasu hialuronowego jest w stanie zatrzymać 6 litrów wody. Ponadto tworzy cienki, elastyczny, oddychający film na powierzchni skóry, który zapobiega utracie wilgoci.
  • Regeneracja: stymuluje gojenie się ran praktycznie bez blizn, zmniejsza ryzyko powstawania blizn, zmiękcza i wygładza.
  • Ochrona: aktywuje właściwości ochronne skóry, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i wolnymi rodnikami.
  • Wypełnianie zmarszczek: zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wygląda bardziej równomiernie, elastycznie i młodzieńczo.

    Próby przywrócenia normalnego poziomu nawilżenia skóry wyłącznie za pomocą kosmetyków zewnętrznych nie zawsze kończą się powodzeniem, ponieważ problem polega właśnie na braku kwasu hialuronowego w organizmie. Aby dostarczyć tę niesamowitą substancję do głębszych warstw skóry i rozpocząć proces odmładzania od wewnątrz, można przyjmować kwas hialuronowy w tabletkach do podawania doustnego.

Sprawdź także:  Naturalne olejki eteryczne – pozytywny wpływ na samopoczucie

Serum z kwasem hialuronowym

   Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy serum zatrzymuje wodę, a skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna. Sama substancja jest podobna do lidzkiego  ciała, jest częścią tkanki łącznej i stanowi większość podstawowej substancji skóry właściwej. Serum z kwasem hialuronowym nie tylko nawadnia skórę, ale posiada także funkcje antyoksydacyjne chroniąc ją przez wolnymi rodnikami. Innym zadaniem serum jest wzmocnienie bariery ochronnej, jest to istotne, ponieważ przesuszona skóra jest bardziej podatna na stany zapalne.

Żel hialuronowy do twarzy

    Produkty hialuronowe są szeroko stosowane w kosmetologii do wszystkich rodzajów skóry, z oznakami odwodnienia i zmarszczek. Do użytku zewnętrznego szczególnie popularne są preparaty żelowe, serum i krem-żel. Po nałożeniu na twarz żel hialuronowy szybko się wchłania i wnika w naskórek i skórę właściwą, gdzie z kolei aktywnie przyciąga wilgoć. W ten sposób skóra otrzymuje wystarczające nawilżenie, podczas gdy cząsteczki przyczyniają się do produkcji nowego kwasu hialuronowego przez fibroblasty. Żele hialuronowe zawierają także dodatkowe składniki, które w zależności od problemu poprawiają działanie skóry.

Kwas hialuronowy 3%

   Kwas hialuronowy jak stosować w stężeniu 3%. Taki produkt pielęgnuje nie tylko skórę twarzy, ale także włosy. Skóra stanie się bardziej elastyczna i gładka, regularne stosowanie środka zredukuje zmarszczki powodując ich spłycenie. Kwas hialuronowy 3% w żelu jest aktywnym serum o właściwościach regenerujących i wygładzających, szybko przedostaje się w głębsze warstwy skóry, która jest doskonale nawilżona. Ponadto skóra odzyskuje blask, świeżość, zmniejszając oznaki starzenia. 3% kwas hialuronowy jak stosować na skórę: niewielką ilość wymieszać z kremem i rozprowadzić na skórze twarzy delikatnie wklepując. Pozostawić produkt do całkowitego wchłonięcia.  W przypadku zastosowania na włosy: niewielką ilość kwasu hialuronowego połączyć z olejkiem i nanieść na końcówki włosów, nie spłukiwać.

 

Tags