Type to search

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Ciało Ciało i zdrowie Włosy

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Share

Sprężyste, lśniące włosy z całą pewnością są oznaką zdrowia. Moment w którym zaczynają łamać się lub wypadać powinien mobilizować do pójścia do lekarza, gdyż może taki stan rzeczy być powiązany z toczącym się procesem chorobowym w organizmie. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Zła dieta uboga w składniki odżywcze

Na wychodzące garściami włosy bardzo często narzekają osoby przebywające od dłuższego czasu na restrykcyjnej diecie, która nie jest zróżnicowana jeżeli chodzi o przyjmowane substancje odżywcze. Taka sytuacja może doprowadzić do osłabienia organizmu – w pewnym momencie po prostu zabraknie mu paliwa do właściwego działania. Rozwiązanie tej sytuacji jest zasadniczo jedno – powrót do zrównoważonej diety bogatej w substancje odżywcze.

Niewłaściwie dobrane kosmetyki

Inną przyczyną, dla której włosy mogą wypadać jest stosowanie niewłaściwych kosmetyków. Wiele produktów, zwłaszcza tych z niższej półki cenowej zawiera wiele szkodliwych substancji, które mogą powodować osłabienie struktury włosa i w konsekwencji doprowadzić do jego wypadnięcia. Aby uniknąć takiego problemu, warto inwestować w kosmetyki sprawdzonych marek.

Łysienie plackowate

Czasem zdarza się też tak, że wypadanie włosów ma bardziej skomplikowane przyczyny, które wymagają konsultacji z lekarzem. Szczególnie niepokojące powinno być tak zwane łysienie plackowate. Dochodzi do niego w sytuacji, w której włosy wypadają nierównomiernie pozostawiając po sobie łyse placki. Najczęściej usytuowane są one w okolicach potylicy oraz czubka głowy. Łysienie plackowate jest jednym z objawów towarzyszących wielu chorobom, dlatego nie wolno go lekceważyć pod żadnym pozorem.

Wypadanie włosów – leczenie

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, że wypadających włosów nie da się już wyleczyć – one po prostu są martwe. Można jednak zatroszczyć się o pozostałe włosy. Do absolutnych podstaw należy właściwa dieta oraz odpowiednia pielęgnacja. Po konsultacji z lekarzem można sięgnąć również po specjalistyczną suplementację diety.

Tags