Domowe płukanki do włosów
Share
Lśniące, mocne włosy to marzenie każdej kobiety. Często wyniszczające włosy środki do ich mycia oraz pielęgnacji lub też farbowania sprawiają, że włosy stają się między innymi osłabione i tracą swój naturalny blask. Kobiety wracają do naturalnej pielęgnacji swoich włosów. Naturalne płukanki do włosów mają różne zadanie w zależności od składników, z jakich zostały zrobione, a składniki najlepiej dobrać oczywiście do rodzaju włosów, stanu skóry głowy oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać.
Wyróżniamy między innymi:
Płukankę gruszkową, która nabłyszcza oraz zmiękcza włosy.
Płukankę z gruszek poleca się również dla włosów wypadających gdyż wzmacnia ona cebulki włosów..
– Płukankę pokrzywową, która działa niezwykle wzmacniająco na włosy.
Pokrzywa to bardzo częsty składnik szamponów do mycia włosów. Jednak bez dodatkowych składników, jakie są w szamponach, zadziała na włosy najskuteczniej. Wpływa pozytywnie na wygląd oraz kondycję włosów. Pomoże w przypadku nadmiernego wypadania włosów oraz ich przetłuszczania się.
– Płukankę rumiankową, dzięki której włosy staną się jaśniejsze.
Aby uzyskać efekt rozjaśnienia włosów trzeba stosować ją podczas każdego mycia włosów aż do efektów. Efekt będzie widoczny na jasnych włosach. Płukanka z pokrzywy nada włosom blask, odżywi je oraz zwiększa objętość.
– Płukanka do włosów ze skrzypu polnego ma podobne działanie jak płukanka z pokrzywy.
Nabłyszcza oraz wzmacnia ona cebulki włosów, reguluję pracę gruczołów łojowych, co powoduje, że włosy się mniej przetłuszczają. Ponadto ma działanie regenerujące i antybakteryjne.
– Płukankę piwną, która znajduje zastosowanie szczególnie wtedy, gdy ktoś ma cienkie włosy.
Dzięki jej zastosowaniu włosy stają się grubsze, bardziej lśniące oraz odżywione. Dzieje się tak dzięki zawartych w piwie drożdży. Na skórę głowy płukanka z piwa zadziała przeciw łupieżowo.
– Płukankę cytrynowo-ziołową, która poprawi kondycję włosów zniszczonych oraz suchych.
Zastosowanie tej płukanki ułatwia rozczesywanie, nadaje włosom gładkość, połysk oraz miękkość. Do jej wykonania możemy zastosować 2 łyżeczki suszonego kwiatu lipy zalanego szklanką wody. Po ostygnięciu naparu należy wymieszać ją z sokiem z jednej cytryny.
– Płukankę przywracająca skórze głowy kwaśny odczyn.
Podczas mycia włosów szamponem, który zazwyczaj ma odczyn zasadowy, często niszczeniu ulega ochronny kwaśny płaszcz na skórze głowy. Powinna ona mieć kwaśny odczyn. Aby przywrócić równowagę warto do wykonania płukanki użyć składnika o kwaśnym odczynie. Może być to na przykład cytryna, ocet lub aloes. Taka zakwaszająca płukanka domknie łuski włosów, co sprawi, że składniki szamponów oczyszczających czy też substancji odżywczych i nawilżających zostaną prawidłowo wchłonięte przez włosy. Trzeba obserwować i uważać na to, aby skóry głowy nie przekwasić. Może to skutkować wysuszeniem włosów i podrażnieniem skóry.
Wszystkie płukanki ziołowe wykonuje się i stosuje bardzo podobnie. Zazwyczaj zalewa się jedną łyżeczkę suszonego zioła gorąco wodą, odcedza i po wystygnięciu spłukuje się nią włosy, jako końcowy etap ich mycia. Jeżeli chodzi o płukankę piwną to należy otworzyć i odstawić piwo na kilka godzin, aby uleciał z niego gaz. A następnie rozcieńczyć go z taką samą ilością wody jak piwo, które otwarliśmy.
Naturalne płukanki do włosów sprawią, że dostarczymy swoim włosom to, czego potrzebują. Są one również świetnym sposobem na lekką zmianę koloru włosów. Są bardzo skuteczne, a przy tym tanie i szybkie w przygotowaniu. Dlatego warto zastanowić się nad ich stosowaniem.
Be Social