Type to search

Jak sobie radzić z zapaleniem dróg moczowych

Ciało Ciało i zdrowie Ziołolecznictwo

Jak sobie radzić z zapaleniem dróg moczowych

Share

Każdy kto chociaż raz w swoim życiu zmagał się z zapaleniem pęcherza wie, jak przykre i dokuczliwe bywają objawy temu towarzyszące. Czujemy ból w podbrzuszu, a także ucisk na pęcherz. Jednak wizyta w toalecie kończy się tylko wydaleniem kilku kropel w ogromnych bólach. Najtrudniej mają osoby, które muszą zmagać się z nawracającymi zapaleniami pęcherza co skutkuje bardzo częstym przyjmowaniem leków i nierzadko antybiotyków, co nie jest dobre dla naszego organizmu. Poza tym nasz organizm często się na nie uodparnia i nie działają tak dobrze jak wcześniej. Kolejnym minusem jest możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Z pomocą może przyjść nam wtedy ziołolecznictwo- naturalna alternatywa leczenia.

Ziołolecznictwo na zapalenie dróg moczowych.

Jeżeli zmagamy się co jakiś czas z uporczywymi zapaleniami pęcherza czy nerek to warto stosować napary i herbatki w celu profilaktyki i zahamowania zapalenia najlepiej tak wcześnie, aby nie dopuścić do jego rozwoju, a co za tym idzie, jego nieprzyjemnych objawów. Na początek warto podkreślić, że w tym celu bardzo pomocne i skuteczne będzie picie wody co najmniej 3 litrów dziennie. Zaraz po przebudzeniu warto wycisnąć do szklanki z wodą pół cytryny. Mieszanka zawiera dużo witaminy C i działa moczopędnie więc szybciej wydalimy ewentualne bakterie. Zbawienna witamina C zapewni nam również odporność co jest kluczowe w przypadku leczenia zapaleń. Jednym z ziół świetnie działającym na zapalenie pęcherza i nerek jest pokrzywa. Roślina działa moczopędnie i przeciwzapalnie.

Osoby borykające się z zapaleniami, a także takie u których zaczyna się owe zapalenie powinny na przemiennie z wodą pić napar z pokrzywy w celu wypłukania bakterii. Bardzo podobnie działa także skrzyp polny, a także mniszek lekarski. Tego typu zioła możemy kupić w sklepach zielarskich i aptekach. Bardzo pomocne w przypadku profilaktyki, jeśli chodzi o zapalenia dróg moczowych jest żurawina. Można ją pić w formie gotowych mieszanek herbat, a także dodawać do ulubionych pokarmów w formie suszonego owocu. Ta cudowna roślina sprawdza się świetnie przy leczeniu anemii, bo jej skład jest bogaty w witaminy z grupy B, a także w żelazo i potas. Żurawinę powinny przyjmować także osoby mające problemy z krążeniem i nadmiernym cholesterolem. Jest to dość silny przeciwutleniacz.

 

Zapalenie dróg moczowych najlepiej leczyć profilaktycznie, oznacza to, że osoba, która przynajmniej dwa razy w życiu się z tym zmagała szczególnie w krótkim odstępie czasowym, powinna używać ziół w celu zabezpieczenia przed ponownym wystąpieniem objawów. Powinniśmy pamiętać, że powinny być to zioła działające przede wszystkim moczopędnie i przeciwzapalnie.

Tags