Type to search

Domowa kąpiel w mleku

Ciało Ciało i zdrowie

Domowa kąpiel w mleku

Share

Kąpiel w mleku to jeden z najstarszych sposobów na to, aby zachować młody i gładki wygląd skóry. Kąpieli w mleku zażywała już w czasach starożytnych Kleopatra, a także Królowa Elżbieta I. Jeśli nie masz alergii na mleko to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować na własnej skórze ten naturalny kosmetyk.

Działanie mleka na skórę

Mleko zawiera hydroksykwasy i kwas mlekowy, które mają podobne działanie do peelingu enzymatycznego. Mówiąc dokładniej złuszczają i rozpuszczają martwy naskórek. Dzięki temu po kąpieli w mleku skóra jest wygładzona i świeża, a ponadto bardziej ukrwiona i elastyczna. Mleko zawiera również kwasy tłuszczowe, które przyspieszają regenerację naskórka, a także odświeżają i nawilżają skórę.

Które mleko jest najlepsze do kąpieli?

W Polsce najpopularniejsze jest mleko krowie, kozie i owcze. Mleko krowie bez problemu kupimy w każdym sklepie spożywczym. O mleko kozie i owcze jest nieco trudniej, bo dostępne jest tylko w miejscach, gdzie te zwierzęta są hodowane. Z tych trzech rodzajów mleka najwięcej substancji odżywczych ma mleko owcze. Jednak z uwagi na trudnodostępność tego mleka do kąpieli używa się mleka krowiego lub koziego.

Sprawdź także:  Kiwi jakiego nie znacie

Jak przygotować kąpiel w mleku??

Wannę należy napełnić w 1/3 gorącej wody, do niej dolać około 5 litrów mleka. Następnie należy zanurzyć się w wodzie z mlekiem na około 10 minut. Do takiej kąpieli możesz także dodać miód, który mleku doda właściwości odżywczych.

Kąpiel w mleku można również przygotować na słono, dodając do mieszanki wody z mlekiem 6 łyżek soli morskiej. Taka kąpiel złagodzi ból mięśni, a także poprawi krążenie krwi.

Do mlecznej kąpieli można z powodzeniem dodać również olejki zapachowe, które pomogą w zrelaksowaniu się.

Kąpiel w mleku wprowadzi Cię w błogi nastrój, a także wyciszy przed snem. Taką kąpiel przygotuj sobie raz w tygodniu np., w ramach nagrody za ciężki, przepracowany tydzień. Z pewnością będziesz chciała powtarzać tą kąpiel systematycznie, bo zobaczysz jak korzystnie wpływa na Twoje ciało i skórę całego ciała. 

Tags