Type to search

Dlaczego warto stosować kąpiele ziołowe?

Ciało i zdrowie Ziołolecznictwo

Dlaczego warto stosować kąpiele ziołowe?

Share

Ziołowe kąpiele są świetnym sposobem na dobre samopoczucie. Pozwalają się relaksować, uspokoić, zmniejszyć stan zapalny skóry, zdezynfekować zadrapania i się ochłodzić.

Lawenda

Do kąpieli wykorzystywane są kwiaty i liście lawendy. Istnieje wiele rodzajów lawendy. Wybierzmy taki, którą chcemy hodować i której zapach lubimy. Możemy używać świeżej lub suszonej lawendy. Ma wiele zastosowań terapeutycznych, w tym antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Zwykle wybieramy lawendę ze względu na jej właściwości relaksujące, ale ma ona o wiele więcej korzyści. Jej antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości sprawiają, że jest świetnym lekiem na skaleczenia i drobne zapalenia skóry i infekcje. Pomaga leczyć trądzik, egzemy i drobne oparzenia. Weźmy kąpiel lawendową, jeśli mamy jakiekolwiek zapalenie skóry. Schładza bowiem skórę i uspokaja umysł. Kąpiel w lawendzie działa jak orzeźwiający tonik, łagodzący bóle głowy, napięcie mięśni, stres, napięcie i ogólne bóle. Pomaga też pozbyć się przeziębienia.

Rumianek

Do kąpieli wykorzystywane są płatki. Rumianek jest ponadczasowym środkiem do kąpieli. Ma działanie uspokajające, relaksujące i kojące. Uspokaja układ nerwowy i odpręża nawet po ciężkim dniu. Ma też właściwości przeciwskurczowe, dlatego zmniejsza skurcze i napięcie mięśni. Likwiduje drażliwość i napięcie, o charakterze fizycznym lub emocjonalnym. Jest także doskonałym ziołem leczniczym dla skóry. Pomaga ją odmłodzić i naprawić. Łagodzi i zmiękcza swędzenie skóry i pomaga leczyć skaleczenia i zadrapania.

Sprawdź także:  Czarnuszka siewna - prawdziwy dar natury

Nagietek

Do kąpieli wykorzystywane są kwiaty. Są znane ze swojej zdolności do zmniejszania zaczerwienienia, swędzenia i łagodzenia stanu zapalnego. Nagietek pomaga ukoić i naprawić skórę i skraca czas regeneracji urazów. Leczy niewielkie zadrapania i skaleczenia i jest pomocny w niemal każdym podrażnieniu skóry. Łagodzi ostre i chroniczne problemy skórne i nawilża skórę. Zmniejsza też podatność na przeziębienie i infekcje. Nagietek ma silne właściwości antybakteryjne.

Balsam cytrynowy

Do kąpieli wykorzystywane są liście. Ma działanie uzdrawiające dla skóry i tworzy wspaniałą ziołową kąpiel, leczącą zadrapania, skaleczenia i siniaki. Działa jako miejscowy lek przeciwhistaminowy i jest doskonałym środkiem na ukąszenia owadów i wszelkie stany zapalne skóry.

Róża

Do kąpieli wykorzystywane są płatki róż. Róża działa kojąco, uspokajająco i chłodząco. Łagodzą stany zapalne, związane z wysypką, trądzikiem, ukąszeniami owadów i drobnymi skaleczeniami. Jest doskonałym środkiem leczniczym.