Type to search

Wszystko co należy wiedzieć o seksie analnym

Ciało Ciało i zdrowie Seks

Wszystko co należy wiedzieć o seksie analnym

Share

Miłość grecka znana jest od bardzo dawna, jednak poruszanie tego tematu nadal budzi wiele kontrowersji – dlaczego? Dla jednych to zbliżenie jest przyjemnością i czymś, co sprawia, że w łóżku nie pojawia się rutyna, a inni uważają to za naruszenie intymności oraz traktują anal jako temat tabu.

Dlaczego temat seksu analnego jest skrzętnie omijanym tematem?

Dlatego, że większość ludzi tkwi w błędnym przekonaniu, że seks analny jest tylko dla homoseksualistów. Co więcej – pojawia się lęk przed ubrudzeniem, stosunek analny z reguły uważany jest za niehigieniczny. Czy naprawdę tak jest? Nie, w gruncie rzeczy to może być czysta przyjemność – dosłownie. Wystarczy jakiś czas przed penetracją skorzystać z toalety lub (oraz) zrobić lewatywę, dzięki temu unikniemy tego, czego się najbardziej obawiamy.

Druga ważna rzecz – rozluźnienie.

Żeby w ogóle penetracja doszła do skutku trzeba zadbać o komfort psychiczny oraz odpowiednie rozluźnienie. Jednak nie wszystko od razu. Odbyt nie jest tak elastyczny jak cipka, więc należy obchodzić się z nim delikatnie i stopniowo – do tego służą między innymi gadżety analne  np. korki analne, kulki, wibratory czy dilda. Warto zapoznać się z nimi bliżej. Z nimi przygotowanie do analu będzie przyjemniejsze.

Okolice odbytu są silnie unerwione, ich pieszczoty czy penetracja teoretycznie powinna sprawiać wiele przyjemności. Jednak w głównej mierze dużo zależy od naszego nastawienia. Dobrowolna próba i chęć może przynieść dużo rozkoszy. Jeśli nie jesteś do końca przekonana, że tego chcesz – odpuść i daj sobie czas na pewną decyzje, żeby się nie zrazić.

Komunikacja

W seksie ważna jest komunikacja słowna – warto nakierować partnera i informować o odczuciach jakie pojawiają się podczas pieszczot. Dzięki temu będzie wiedział co ci się podoba, a przez co czujesz dyskomfort lub co ci się nie podoba.

Zalety seksu analnego

Oprócz przyjemności jaką daje miłość grecka jest również inne korzyści zarówno dla mężczyzn jak i kobiet: pozytywnie wpływa na prostatę chroniąc przed nowotworem. Seks analny może również zapobiec hemoroidom.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o bezpieczeństwie i pewnych zasadach. Nie zaleca się zmiany penetracji analnej na waginalną bez zachowania odpowiedniej higieny. Dla każdego aktu należy użyć nowej prezerwatywy lub umyć penisa aby nie przenieść bakterii do pochwy. Warto o tym wiedzieć i pamiętać, żeby uniknąć infekcji oraz innych nieprzyjemności.

Używanie prezerwatyw to podstawa – głównie ze względów bezpieczeństwa, lecz również po to, aby zapewnić o płynność ruchów. Dzięki żelowi i prezerwatywie seks analny będzie przyjemniejszy, a ruchy bardziej swobodne.

Tags