Type to search

Pachnąca, zadowolona, odprężona po kąpieli ziołowej

Ciało Ciało i zdrowie

Pachnąca, zadowolona, odprężona po kąpieli ziołowej

Share

Zdrowe kąpiele ziołowe

Niektórzy uważają, że kąpiele ziołowe to kaprys. Nie jest to prawda. Zdrowe kąpiele ziołowe nadają ciału gładkości oraz doskonale odprężają. Eksperci zalecają przynajmniej raz w tygodniu poddanie się takiej kąpieli ziołowej, zdrowej, wyjątkowej, znakomitej. Zioła są cenne, warto je stosować, ponieważ nawilżają, regenerują, poprawiają ukrwienie, uspokajają i wyciszają. Gruczoły potowe i łojowe w skórze wchłaniają to, co najcenniejsze i doskonale odżywiają dzięki temu organizm. W kąpieli ziołowej warto spędzić nawet 30-40 minut. Będzie to czas niezapomniany i wyjątkowy.

Jakie zioła dodać do kąpieli?

Warto dodać macierzankę, lawendę, kozłek lekarski. Macierzanka ujędrnia skórę. Podobne działanie mają także rozmaryn, rumianek, szałwia, mięta oraz tatarak. Owies nadaje aksamitną miękkość. Kąpiel z kory dębu, liści orzecha włoskiego, rumianku, lawendy oraz lipy przyciemnia skórę. Zioła należy zmieszać i gotować w dwóch litrach wody przez pół godziny na bardzo małym ogniu. Odcedza się je, wlewa się do wanny z ciepłą wodą i wchodzi się do takiej kąpieli na maksymalnie pół godziny. Jeśli nie mamy czasu i cierpliwości na zbieranie ziół to możemy kupić taką mieszankę w sklepie zielarskim. Osobom z alergiami skórnymi zaleca się kąpiel w fiolku trójbarwnym. Kłopoty z żylakami łagodzą nagietek, rumianek, skrzyp. Zasypianie wspomaga kąpiel w lipie, lawendzie, rumianku, zielu macierzanki, wrzosie, szyszkach chmielu. Owies jest idealny dla osób z artretyzmem, schorzeniami nerek, chorobami skóry. Stany zapalne mięśni ukoi mieszanka siana, słomy owsianej, liści brzozy, szyszek świerkowych.

O czym trzeba pamiętać?

Gorąca kąpiel odpręża po wysiłku fizycznym, uspokaja, łagodzi stany zapalne skóry. Kąpiel powyżej 40 stopni Celsjusza osłabia i jest niedobra nawet dla osób zdrowych. Kąpiel letnia, czyli od 26 do 35 stopni jest polecana, ponieważ rozluźnia, relaksuje, odpręża. Kwadrans w takiej kąpieli to znakomity pomysł na relaks. Zimna kąpiel hartuje, ale nie powinna trwać dłużej niż 3 minuty. Podczas kąpieli należy delikatnie ostukiwać obolałe części ciała. Można masować ciało szczotką z długą rączką. Po wyjściu z wanny należy opłukać ciało, wytrzeć je delikatnie i wmasować dobry balsam nawilżający. Świetne i zdrowe kąpiele ziołowe to cenna sprawa dla każdego. Codzienny prysznic jest normą, ale raz w tygodniu polecamy wonną kąpiel w naturalnych ziołach. Jest to samo zdrowie, relaks i miło spędzony czas na słuchaniu muzyki, wyciszeniu się, czytaniu książki. Takiego czasu potrzebuje każda pani i dlatego rekomendujemy ziołowe kąpiele z pełnym przekonaniem.