Głodówka higieniczna
Share
Głodówka nie musi być szkodliwa
Słowo głodówka kojarzy się negatywnie. Jednak głodówka oczyszczająca jest pomocna, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Jest to dobra dieta oczyszczająca, jednak powinna być realizowana zgodnie z zasadami. Detox organizmu można przeprowadzić w domu lub poprosić o pomoc ekspertów. Dzięki temu będzie to efektywne działanie. Specjaliści zalecają stosowanie głodówki jednodniowej kilka razy w roku, która jest bezpieczna, a usuwa toksyny z organizmu. Najpopularniejsze są detoksy sokowe – przez cały dzień pije się wyłącznie soki, w ten sposób oczyszczając organizm z toksyn i złogów. Niektóre osoby stosują takie detoksy nawet przez tydzień, ale to może być dość ryzykowne.
Znane są przepisy na różne głodówki: jednodniową, trzydniową czy tygodniową. Dzięki nim organizm wraca szybko do normy. Jednodniowa głodówka jabłkowa jest zalecana – wówczas można zjeść dowolną ilość jabłek, a do tego trzy litry wody mineralnej. Jabłka oczyszczają, więc sporo toksyn usuwa taka dieta. Przez trzy dni można stosować dietę owsiankową – dieta bazuje na owsiance z płatków, otręb oraz odtłuszczonego mleka. Jada się ją pięć razy dziennie. Należy pić dwa litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Efekt gwarantowany – organizm pozbędzie się toksyn, pojawi się lekkość. Można też wypić pięć porcji soku dziennie. Pierwszego dnia tylko soki, a drugiego dnia na obiad i kolację lekka zupa lub sałatka. Taka dieta również jest pomocna w usuwaniu toksyn z organizmu.
Jak długa głodówka?
Głodówka może trwać od 1 do 6 tygodni, ale normą są głodówki trwające 10-14 dni. Można spokojnie ją stosować, gdy człowiek jest zdrowy. Dlatego przed głodówką warto zbadać się, wykonać wyniki i określić czy organizm jest w stanie znieść głodówkę. Nawet jednodniowa głodówka da dużo energii i lekkości organizmowi. Nie można jednak stosować jej przypadkowo, trzeba stosować się dokładnie do planu głodówki. Należy liczyć się z tym, że głodówka może powodować:
- ropne wypryski na skórze
- nieprzyjemny zapach potu i moczu,
- bóle kości
- wahania nastroju.
Są to bardzo typowe objawy i nie należy się nimi przejmować. Objawy szybko miną i wszystko wróci do normy. Głodówka jest pewnym zachwianiem równowagi organizmu, ponieważ nie dostaje on energii z zewnątrz i musi sobie radzić z tym, co zgromadził. Objawy nietypowe oznaczają, że organizm pozbywa się toksyn, a to akurat bardzo dobrze. Po głodówce można wrócić do normalnego jedzenia, ale powoli – najpierw delikatne zupy, później włączanie ziemniaków i innych pokarmów. Ne można po głodówce rzucać się na jedzenie jak wygłodniały wilk, lecz dzień po dniu jadać nieco więcej. Głodówka pomaga, ale po głodówce powoli trzeba wrócić do standardowego jedzenia.
Kiedy stosować głodówkę?
Głodówka pomaga, gdy człowiek ma zaparcia, cierpi na zaparcia, brakuje mu energii. Wówczas głodówka oczyści i pomoże wrócić do codziennego życia. Wtedy po kilkudniowej głodówce powinny zniknąć złe objawy takiej głodówki. Zmęczenie i zaparcia mogą świadczyć o tym, że organizm jest pełen toksyn i szkodliwych elementów. Głodówek nie można stosować tygodniami, ale dzień, trzy lub tydzień to dobre rozwiązanie. Przynajmniej trzy razy w roku można z niego korzystać.
Be Social